Rozhovor s Monikou – Call centrum Plzeň

Ahoj, jmenuji se Monika a v OPTIMIA pracuji jako operátorka. Původně pocházíme z východních Čech, ale již více než 15 žiji v Plzni.

Ahoj Moniko, jak ses o práci v OPTIMIA dozvěděla?

Dálkově jsem studovala Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, obor finance a účetnictví. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu jsem se rozhodla studium na rok přerušit a poohlédnout se po částečném úvazku. Zaujal mne inzerát OPTIMIA na webových stránkách. Poslala jsem životopis a během pár dní přišla pozvánka na pohovor.

Jak na tebe zapůsobil přijímací pohovor?

Na pohovoru na mě nejvíce zapůsobila naše skvělá šéfová, paní Míša Toušová. Ukázala mi pracovní prostředí, které se mi okamžitě zalíbilo. Hned jsem věděla, že to chci zkusit. Proto jsem měla velikou radost, když mi po několika dnech Míša volala, že jste si mě vybrali.

monika

Co jsi dělala předtím, než jsi k nám nastoupila?

Po vystudování jsem působila na administrativní pozici v dopravní firmě. Poté jsem si vyzkoušela několik zaměstnání jako telefonní operátorka. Naposledy to byla zákaznická linka u jednoho nejmenovaného mobilního operátora, a ještě předtím to byla zákaznická podpora pro různé produkty.

Jakou u nás zastáváš pozici?

V OPTIMIA pracuji jako telefonní operátorka na pobočce v Plzni, kde komunikujeme s klienty, kterým dokážeme zajistit náhradní plnění. V podstatě našim potenciálním partnerům nabízím pomoc při splnění zákonné povinnosti, což přináší celou řadu benefitů. Jednak je tu sociální prvek, kdy se lidé s hendikepem mohou realizovat ve smysluplné práci a jednak firmy získají služby či produkty, které ke svému podnikání potřebují (pozn. Redakce: vysvětluje Monika).

Vzpomínáš si na první hovor? Jak ses cítila?

Ano, byla jsem hodně nervózní a pořád jsem opakovala slovíčko „vlastně“, takže jsem si musela napsat lísteček „neříkat VLASTNĚ!“. Postupně jsem začala být v hovorech jistější a dnes už se i s některými klienty od srdce zasmějeme.

Co tě na tvé práci nejvíc baví?

Baví mě kontakt s lidmi, ráda se zasměju, a i když ne s každým jsme naladěni na stejnou vlnu, snažím se působit vždy pozitivně a optimisticky. Také mě vždy zajímá, čím se daný podnik zabývá, snažím se vcítit do jejich situace a pomoci jim najít co nejlepší řešení. To mě naplňuje.

Našla sis u nás kromě kolegů i nějaké kamarády?

S kolegy a kolegyněmi v kanceláři se mi dobře povídá. Říkáme si různé zážitky ze života a probíráme svoje koníčky. Myslím, že mám štěstí na dobrou partu lidí.

Jak trávíš svůj volný čas a co tě nabíjí energií?

Nejvíce si odpočinu, když s naší kočičkou Eliškou jen tak koukáme na televizi. Také ráda čtu nebo poslouchám audioknihy – nejvíce detektivky a mám celkově ráda historii. S manželem rádi cestujeme. Nově máme turistický deník na vizitky, který pilně doplňujeme, sbíráme razítka a nálepky.

Kde a jak nejraději trávíš dovolenou?

Nejraději s manželem trávíme dovolenou kdekoli, kde si máme možnost odpočinout. Většinou kombinujeme lenošení u vody s poznáváním historických památek a měst. Jezdíme rádi po naší krásné zemi, občas ale vyrazíme i na poznávací cesty po Evropě.

Jaký máš životní cíl nebo oblíbené motto?

Mým oblíbeným mottem je „Každý den nám přináší něco nového!“- Je to i kvůli mé nemoci, kterou mám od 2 let, a která mě občas pěkně potrápí, ale vždy vše nakonec dobře dopadne. Tím se snažím řídit.

Děkujeme ti za super rozhovor, Moniko. Chtěla bys závěrem něco vzkázat čtenářům a možná i budoucím kolegům?

Určitě se nebojte a přijďte mezi nás. Jsme tým a každá posila je vítána.