Rozhovor s Janou – Ostraha středisko Pardubice

Dobrý den, Jano, jak jste se o práci v OPTIMIA vlastně dozvěděla?

“O práci jsem se dozvěděla na internetu. Původně jsem inzerát posílala kolegovi, se kterým jsme tehdy končili u jiné společnosti, kde se fyzická ostraha rušila. Nakonec jsem šla na pohovor s ním a nastoupili jsme oba.”

Jak na vás pracovní pohovor zapůsobil?

“Z pracovního pohovoru jsem měla opravdu dobrý pocit. Paní manažerka se nás okamžitě ujala a během pár minut nám představila firmu a vysvětlila všechny informace k pracovní pozici. Nebála bych se říct, že jsme si padly do oka (dodává Jana s úsměvem). Cením si hlavně její férovosti. Když se na něčem domluvíme, tak to platí.”

Vy už jste na začátku rozhovoru naznačila, že jste v ostraze pracovala, je to tak?

“V ostraze pracuji už sedmým rokem. Do firmy OPTIMIA jsem přišla jako zkušený pracovník, ale přesto jsem první den na novém místě byla hodně nervózní. I když jsou si práce v ostraze vrátnice velmi podobné, tak se bojíte, aby vše bylo správně a bez chyb.”

A jak jste tedy první den v nové práci zvládla?

“Všichni říkali, že dobře, tak to bude asi pravda. Naštěstí jsem měla dostatek zkušeností a podporu pana ředitele, který má celý objekt na starosti, tak si myslím, že jsme to zvládli na jedničku.”

Od paní manažerky víme, že patříte mezi nejlepší pracovníky ostrahy vůbec. Co je klíčem k vašemu úspěchu?

“Já sama se za hvězdu nepovažuji, ale moc si vážím toho, že o mě takhle paní manažerka mluví. Svou práci dělám zodpovědně a s respektem. Myslím, že klíčem k úspěchu je důvěra a domluva. Vždycky si vzájemně vycházíme vstříc a skvěle to funguje.”

Co vás na práci v ostraze nejvíce baví?

“Nic konkrétního mě asi nenapadá, ale práce jako celek je fajn. Mám k sobě super kolektiv, potkávám se s různými lidmi a jakmile jsem se všechno naučila, tak můžu říct, že je tu docela klídek a příjemně to odsýpá.”

Jak trávíte svůj volný čas a kde takzvaně dobíjíte energii?

“Ráda trávím volné chvilky na procházkách přírodou s naším psem. To mě opravdu uklidňuje. Mimo to jsem většinu času se svým manželem, který v minulosti prodělal vážnou nemoc a potřebuje mou pomoc.”

Kde nejraději trávíte svou dovolenou?

“I když se čas od času podíváme do zahraničí, tak to stejně mám nejraději tady u nás v Česku. Pokud bych měla vypíchnout konkrétní místa, tak jsou to Jižní Čechy a Jižní Morava, tam jezdíme opravdu rádi.”

Máte nějaký životní cíl nebo oblíbené motto?

“Já vždycky říkám, žijeme teď a tady a musíme si život užívat. Tím se řídím. A víte, na co se opravdu těším? Na třetí vnouče, které už je na cestě (dodává Jana s úsměvem). Být babičkou si moc užívám.”

Děkujeme za krásný rozhovor Jano. Chtěla byste něco závěrem vzkázat našim čtenářům a třeba i budoucím kolegům?

“Přijďte, zkuste a zůstaňte. Není se čeho obávat.”